Dawno temu: Święto Książki w Trzebini

W skarbach Olka, czyli w negatywach znalezionych na strychu, które pięknie zeskanował mi Znajomy Dobry Człowiek, było kilka zdjęć przedstawiających jakiś pochód uczniów w „bajkowych” strojach. Przedstawiają młodzież na oko ze starszych klas szkoły podstawowej. Zrobiono je pod koniec lat pięćdziesiątych lub na początku sześćdziesiątych. Nie jest to na pewno pochód pierwszomajowy. Wydaje mi się, że to Święto Książki mogło być tak celebrowane. Dzieci niosą tablice z tytułami: „Pan Tadeusz”, „O straszliwym smoku”. Przechodzą obok Urzędu Miasta, gdzie przyglądają im się jacyś mężczyźni, może urzędnicy, którzy zrobili sobie przerwę w pracy. Idą w kierunku Dworu Zieleniewskich, ale pewnie gdzieś tam zawracają, bo na kolejnych fotografiach widać jak schodza w dół ulicą Piłsudskiego (która wtedy nosiła imię zdaje się Świerczewskiego).
pochód 1 m pochód m

pochód 2 m pochód 4 m

18387170_1542177512481236_719675438_n

Jak zwykle mam nadzieję, że ktoś rozpozna się na tych zdjęciach. Może komuś sprawi to przyjemność, bo fotografie nie były nigcy wcześniej publikowane.
Wszystkie zdjęcia wykonał mój wujek – Aleksander Nowak.

twarze 1 twarze 2 twarze

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii stara fotografia, szkoła dawniej, Trzebinia dawniej i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>